Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології»


Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології»

У кінці листопада 2022р. в он-лайн форматі відбувся Національний форум "Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології"

Провідний науковий співробітник, кандидат біологічних наук відділу екосистемології Марискевич Оксана Георгіївна взяла участь у круглому столі 4 "Проблемні питання поводження з небезпечними відходами в Україні", де виступила з доповіддю "Аналіз стану поводження з відходами побутового електронного та електричного устаткування у Львові"

Для довідки:

Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології» започатковано у 2013 році як суспільна платформа для обговорення нагальних проблем у сфері поводження з відходами та вироблення рішень, які відповідають європейським правилам та стандартам.

У 2022 році Україна веде героїчну і виснажливу боротьбу проти російської збройної агресії, наслідками якої є бомбардування великих міст і маленьких селищ, загибель людей. Через обстріли промислових підприємств, місць накопичення небезпечних відходів, об’єктів критичної інфраструктури у довкілля потрапляють отруйні хімічні речовини. На фоні багаторічних проблем поводження з відходами в Україні, сьогодні однією з найгостріших проблем є накопичення відходів війни, які залишаються в містах, селищах,лісах, полях, у воді після бойових дій.

Метою Форуму є визначення пріоритетних шляхів реалізації Закону України «Про управління відходами», вирішення проблем перероблення та утилізації відходів війни без негативного впливу на довкілля, сприяння залученню інвестицій у створення екологічно дружньої інфраструктури перероблення відходів, впровадження природоохоронних ініціатив та проєктів, налагодження та зміцнення транскордонного співробітництва, впровадження засад збалансованого (сталого) розвитку в Україні, реалізація екологічно дружніх, ресурсо- та енергоефективних технологій, сприяння співпраці органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, науки, бізнесу.

Національний форум поводження з відходами в Україні